cista olnīcās

liixy

Regulāra dalībniece,
rakstītie ziņojumi: 318

2007.12.07 15:33
vai kaada no jums ir saskaarusies ar diagnozi olniicu cista? un kaads rezultaats? man aarsts teica peec 3meen aiziet atkal uz USS tad domaasot ko dariit. a ko man dariit tos 3meen, vnk seedeet it kaa nekas nav.  Tu mels niekus
Apmeklētāji: 14205
Atbildētāji: 64
Tēma slēgta | Citas tēmas
Lappuses: 123Jaunākās vēstules
Barelīna

Dalībniece,
rakstītie ziņojumi: 60

2009-04-23 22:11, 51 ziņojums no 64
leidy_Afrodite ievietoja:
Man pagājušā gadā izlobīja lapraskopiski kreisās olnīcas cistu un atstāja gandrīz mikroskopiski lielu daļiņu tik no olnīcas.;(
Tagad šaubas vai tā atjaunosies?
Dēļ tā vel uz pusi mazāks man progestereona līmenis un tādēļ grūti tikt pie  Zīdainis
Es neatmetu cerības un dzeru nozīmētu Duphaston!


Pirms kādām 20 dienām man arī konstatēja kreisās olnīcas cistu..4*3*kautcik cm..pēc nedēļas atkal jāiet uz USS..īstenībā bail. diez ko pateiks, jo tagad ik pēc kāda laika iesāpas arī labā puse..
negribu lai man kaut ko grieztu ārā, negribu operāciju, negribu tikai daļu olnīcas, jo tā jau dzeru stipras zāles, kuras bojā to visu stāvoklī palikšanu.
ārste teica ka it kā neesot nekas traks, bet zāles gan neizrakstīja..visas iespējamās analīzītes gan paņēm, teica, lai drošāk, bet tur neko neatrada.
njā..turiet īkšķus, lai viss būtu labi. Jo, ja būs operācija un paliks tikai daļa olnīcas, tad iespējams, ka nebūs savu  Zīdainis , bet cerams, ka viss būs kārtībā!  Smaidoša meitene
berrija

Dalībniece,
rakstītie ziņojumi: 95

2009-04-25 18:09, 52 ziņojums no 64
man bija cista ilnīcā, bet pēc mēneša viņa pazuda un viss normāli.
nestreso, jo tas nāk tikai par sliktu. varbūt aizej pie cita ārsta, ko šis teiks. bet būs jau labi!  Smaidoša meitene
siikaa111

Regulāra dalībniece,
rakstītie ziņojumi: 114

2009-04-27 18:00, 53 ziņojums no 64
Dr. Auzinja gadiiumaa nav Ogree?
Man ar bij viens jautrs gadiijums ar cistu.
Vairaakas dienas muguras lejasdalja saapeeja, liidz ko vienaa vakaraa nevareeju ne apgulties, ne apseesties, ne pastaigaat. Bija jau 00.00 kad mociidamies gaaju guleet, bet nevareeju, raudaadama guleeju. Draugs teica viss braucam uz slimniicu. Izmekleeja mani, teica, ka nekaa neesot, vinji domaaja, ka nieres esmu apsaldeejusi. Tajaa naktii slimniicaa lika man aiziet pie ginekalogjes, lai izmeklee. Taa bij vnk drausmiigaakaa ginekalogje kaadu vien vareetu buut. Vinja saaka uz manis bljaut, ko es nakts laikaa aarstus trauceeju, ka nekaa nav, peec izmekleeshanas. Psc, es varu zinaat, kas man ir, kas nav...kas es dakters? Cuuka  Dusmīga meitene Tad man taa aarste kas pienjeema aatrajos, teica, lai braucu maajaas, eju guleet un riit aizeju uz US. AAA jaa pa to laipno aarstu apmekleejumu, man veel kaadus 50ls nopleesa.
siikaa111

Regulāra dalībniece,
rakstītie ziņojumi: 114

2009-04-27 18:00, 54 ziņojums no 64
Naakamajaa dienaa aizbraucu uz US, aarste vnk super odzinja. Vinja bij panikaa, man cista bij 4,8cm, max ir 5cm, tad vinja tur paarspraagstot un kaut kas taads.Jaagriezj aaraa, ja nee buus pavisam traki. Gribeeja jau saukt aatros, es teicu, ka nevajag, jo draugs aizvediis. Shausmiigaa panikaa vinja bij. Aizbraucaam uz slimniicu, to pashu - Gailjezera slimniicu. Izmekleeja mani veelreiz. Saka, jaa tieshaam cista, un ljoti liela. Nu taa njeema mani US priekshaa, taa sabakstija, domaaju, ka vinja paarpleesiis man to cistu. Ielika mani slimniicaa. AAA pirms tam, man aarts saka, jaa juus esat ieprieksheejaa naktii bijusi pie mums, kapeec nepalikaat? PSC  Dusmīga meitene Man pat neviens nepiedaavaaja.Nedeelju deva visaadas zaales caur veenu, beigaas izdomaaja, ka iedos man zaales kas izsauc meeneshreizes (man vinjas kaveejaas un vis driizaak no taa arii izveidojaas, nezinu), un tieshaam tajaa pashaa dienaas man saakaas meeneshreizes. naakamajaa dienaa jau biju aaraa no slimniicas. bet nu drausmiigi tajaa slimniicaa aarsti, pretiigi.
Peec paaris nedeeljaam vajadzeeja iet uz US paarbaudi. AArsts saka, dviiniishi. AArpraats es domaaju man aukstas kaajas paliks  Ģībšana  Dusmīgi smejošs KO? Vinja saka, ja gribat sho meenes palikt staavoklii, jums var buut dviiniishi. Fuuuuu  Smaidoša meitene Viss bij kaartiibaa, cistas nebij, viss okii. Bet tas drausmiigais proces brrrr.
siikaa111

Regulāra dalībniece,
rakstītie ziņojumi: 114

2009-04-27 18:06, 55 ziņojums no 64
^me ievietoja:
cista manuprāt ir jaunības neapdomības sekas, man liekas cista veidojas ar tas ka piem ziemā skraida ar īsiem svārciņiem, sēž uz aukstām virsmām utt. vārdu sakot, neapdomīgi izturas pret savu veselību, bet ne jau visos gadījumos...katrs gadījums tomēr ir individuāls


Nee, tas taa nav, ka seezj uz aukstaam virsmaam, un skriada iisos svaarcinjos. Taa var nieres apsaldeet.
Man vienai paziistamajai sievietei, kura nestaigaa iisos svaarcinjos ap 45 gadi. Ir 4 cistas, bet vinjas tur vienkaarshi ir, pavisam siicinjas kaadu mm lielas. Un tas nekas nav. Vinjas vnk ir, vinjas var rasties ne no kaa, jebkurai sievietei.
rebelde

Jaunpienācēja,
rakstītie ziņojumi: 1

2009-05-07 14:23, 56 ziņojums no 64
Šodien man atklāja labajā pusē cistas. Tomēr ir jūtīgas.. Esmu tik bēdīga, mani jau nozīmēja uz operāciju. Paņēma visas nepieciešamās analīzes. Tuvākajās dienās jāiet uz kardiogrammu un tad uz slimnīcu!
Viss sākās ar parastu vizīti pie ginekologa, tas bija oktobrī. Man atklāja, ka veidojas cista, kaut kādi ūdeņi, sabiezējumi.. Izrakstīja padārgas zāles, bet nu 2 nedēļas palietoju, bet visu kursu neizgāju, jo pazuda soma, kurā bija arī šīs zāles. Otreiz nenopirku, jo vienas bija ar recepti, bet lai to dabūtu bija jāiet pie ārsta. Negāju, jo vizīte maksā padārgi, un ja godīgi cerēju, ka viss pāries pēc 1-2 mēnešiem.. Tā kā arī mainīju darba vietu, gaidīju jaunu polisi. Lūk tikko tikai saņēmu un šonedēļ, kad man ir atvaļinājums nolēmu aizstaigāt pie ārstiem un pārbaudīt kas notiek... Šo dienu laikā par visu kopā aptuveni esmu sarēķinājusi sanāk tīri smuka summiņa - pāri 100 ls.. Labi, ka ir tik laba polise, bet domāju, kāda tomēr nauda aiziet, lai tikai būtu vesels..
Pēc operācijas būšot jāveic injekcijas, lai novērstu neauglību un tas vairs neatkārtotos. 2 šīs injekcijas maksājot pāri 100 latiem.. Bet ārste man pateica, ka jaunām sievietēm to apmaksājot valsts..
Īsāk sakot, šodien saņēmu tik daudz info, ka esmu apmulsusi un nezinu, kā tas būs..
Ļoti baidos no operācijas. Tā kā nekad īsti neesmu bijusi slimnīcā, kur nu vēl operācija.. tad nu ļoti baidos no narkozes..
Ja kādai ir bijusi šī laroskopija, varbūt izstāstiet kā tas ir..  Smaidoša meitene
Mācība uz visu dzīvi - sekot līdzi laikus un sameklēt sev labu ārstu! Pēc pašas pieredzes zinu vienu ļoti netīkamu sievieti.. Bet tagad viss ir OK un ceru, ka operācija norisināsies veiksmīgi!  Blonds
esence4

Regulāra dalībniece,
rakstītie ziņojumi: 175

2009-05-07 15:23, 57 ziņojums no 64
negribu nevienu biedēt, bet palikšu pie savas pārliec''ibas, ka olnīcu cistām pie vairas var būt orālā kontracepcija.

ik gadus cītīgi staigāju pie savas ginekoloģes - viss vienmēr kārtībā.
Līdz ar draugu nosliecāmies par labu orālajai kontracepcijai. Gadu lietoju, pēc tam sagribējām sīcīti - nu tas riņķa dancis beidzies ar 6 mēnešu mēģinājumu, pēc tam bažīgu gājienu pie dakterītes, jo bija jūtamas sāpes vēderā un USG rēgojošos cistu, pēc kuras parādījās vēl divas, - sasēdušas uz manām olnīcām kā tādos atpūtas krēsllos - nu pirms mēneša bija lapraskopija. Tagad zāļu kurss un tad redzēs, kā būs.
Tā kā cita iemesla, kā vien tās tabletes neredzu....
Maran ata

Eksperte,
rakstītie ziņojumi: 5520

2009-05-07 16:35, 58 ziņojums no 64
man arī ir bijušas cistas..dzēru zāles un pazuda..tagad ir viena bet ārpus olnīcas.ļoti maziņa..doks saka..ka neko nevajagot darīt..es visu laiku regulāri eju pie doka pārbaudīties ..vai nav lielāka..reāli maza un tur nav pat jēgas neko griezt...

man bija ilga MR kavēšanās tādēļ aizgāju pie doka un viņa teica cista..
Maran ata

Eksperte,
rakstītie ziņojumi: 5520

2009-05-07 16:37, 59 ziņojums no 64
esence4 ievietoja:
negribu nevienu biedēt, bet palikšu pie savas pārliec''ibas, ka olnīcu cistām pie vairas var būt orālā kontracepcija.

.


es tieši cistu izārstēju lietojot OK....manuprāt diāna saucās OK  Izbrīnīts
ķirzaka

Jaunpienācēja,
rakstītie ziņojumi: 36

2009-05-07 21:27, 60 ziņojums no 64
man bija iekaisusi olnīca, tāpēc aizsūtīja paārstēties uz Biķerniekiem, kur man atrada cistu, kas bija jāoperē [ir tādas, kas nav jāoperē] . Tā nu man nozīmēja lapraskopiju un pēc pāris mēnešiem izlobīja ārā cistiņu  Smaidoša meitene no slimnīcas izgāju jau 4. dienā, jutos lieliski  Labi
Liigucc

Eksperte,
rakstītie ziņojumi: 2103

2009-05-09 13:36, 61 ziņojums no 64
Skatos tēma par cistām atkal kļuvusi aktuāla.

Olnīcu cistas mēdz būt dažādas, daļa ir tā saucamās funkcionālās jeb luteīnās, kas var spontāni izzust bez ārstēšanas vairāku menstruālo ciklu laikā. Ja olnīcas cista diametrā ir lielāka par 3cm un nav izzudusi 2-3 ciklu laikā, būtu vēlama operācija.

Man pašai cistu diagnosticēja, kad tā jau bija plīsusi un gandrīz jau uzsūkusies. Reizēm bija sāpes vēdera lejasdaļā, cikls bija kļuvis neregulārāks, bet tā kā nekādu aizdomu nebija, vizīti pie ārsta atliku un atliku. Nu jau ir pagājis vairāk kā gads, viss ir kārtībā. Ārste gan teica, ka sievietēm, kam jau reiz ir bijusi cista, tā mēdz veidoties atkārtoti. Cerams neveidosies, pagalam nepatīkams pasākums.

To, cik tas ir nopietni, parasti nosaka pēc cistas diametra. Bet lasīts, ka ārsti mēdz kļūdīties, diagnosticē ļoti lielu cistu, bet vēlāk izrādās, ka tās ir divas blakus esošas.
Sana73

Regulāra dalībniece,
rakstītie ziņojumi: 237

2009-05-09 18:03, 62 ziņojums no 64
Tam, ka cistas veidojas atkārtoti piekrītu pēc savas pieredzes. Tagad nesen man jau trešo reizi USG konstatēja cistu. Bet man viņas laikam ir tās, kuras pēc laika pašas izzūd. Un nepiekrītu ka cistām pie vainas OK, jo pati nekad mūžā tās neesmu lietojusi.
Barelīna

Dalībniece,
rakstītie ziņojumi: 60

2009-05-10 14:38, 63 ziņojums no 64
esence4 ievietoja:
negribu nevienu biedēt, bet palikšu pie savas pārliec''ibas, ka olnīcu cistām pie vairas var būt orālā kontracepcija.

ik gadus cītīgi staigāju pie savas ginekoloģes - viss vienmēr kārtībā.
Līdz ar draugu nosliecāmies par labu orālajai kontracepcijai. Gadu lietoju, pēc tam sagribējām sīcīti - nu tas riņķa dancis beidzies ar 6 mēnešu mēģinājumu, pēc tam bažīgu gājienu pie dakterītes, jo bija jūtamas sāpes vēderā un USG rēgojošos cistu, pēc kuras parādījās vēl divas, - sasēdušas uz manām olnīcām kā tādos atpūtas krēsllos - nu pirms mēneša bija lapraskopija. Tagad zāļu kurss un tad redzēs, kā būs.
Tā kā cita iemesla, kā vien tās tabletes neredzu....


nu diezvai tā ir taisnība, ka tās veidojas no OK..es pati tās nekad neesmu lieojusi un man ir kreisās olnīcas cista, kura bvija 3,5cm diametrā!!jau pagājis mēnesis un tā samazinājās tikai par 6mm, bet tomēr samazinājusies.'Par OK ārste teica tā-kā kurai, citai palīdz citai nē, bet pirms sākt lietot vajag pārliecināties par cistas "uzvedību", jo savādāk var būt tā, ka lietojot OK viss ir ļoti labi un tad kad beidz tās lietot-būsi riktīgs cistu maiss.
Barelīna

Dalībniece,
rakstītie ziņojumi: 60

2009-05-10 14:42, 64 ziņojums no 64
siikaa111 ievietoja:

Peec paaris nedeeljaam vajadzeeja iet uz US paarbaudi. AArsts saka, dviiniishi. AArpraats es domaaju man aukstas kaajas paliks  Ģībšana  Dusmīgi smejošs KO? Vinja saka, ja gribat sho meenes palikt staavoklii, jums var buut dviiniishi. Fuuuuu  Smaidoša meitene Viss bij kaartiibaa, cistas nebij, viss okii. Bet tas drausmiigais proces brrrr.


man bija tā, ka atklāja cistu un pēc mēneša vajadzēja iet atkal uz US, taču visu to mēnesi man nu ļooooooti sāpēja puncis. Tad nu gājus sūdzēties. ārste teica-ka nejau cista bija tā kas sāpēja, bet gan pati olnīca, jo bijusi PAMATĪGA ovulācija un pilnīgi noteikti varētu būt dvīnīši, ja vien gribētu.
njāa..ja es būtu gatava bebīšiem ,tad noteikti ķertos klāt pie darba, jo nu ļoti gribu dvīnīšus, tā ka ceru ka pēc kāda gada, diviem atkal man būs tā un tikšu pie  Zīdainis x2!!  Izbāž mēli
Apmeklētāji: 14205
Atbildētāji: 64
Tēma slēgta | Citas tēmas
Lappuses: 123Jaunākās vēstules