Kontracepcija

Kombinētas kontraceptīvās tabletes

Viena no visefektīvākajām metodēm, lai izsargātos no nevēlamas grūtniecības. Ja to lieto precīzi atbilstoši norādījumiem, ir uzticama 99,8-100% lietošanas laikā.

Tabletes satur dabiskajiem hormoniem līdzīgus hormonus, kas sintezējas olnīcās. Tablešu sastāvā esošie hormoni nodrošina stabilu hormonu līmeni un simulē organismā grūtniecību. Līdz ar to olnīcu aktivitāte tiek nomākta; tās sintezē mazāk hormonu, olnīca nav spējīga nobriest un sievietei kontraceptīvā līdzekļa lietošanas laikā nevar iestāties grūtniecība. Sīkāku skaidrojumu par kontraceptīvo tablešu darbības mehānismu skatīt šeit.

Paralēli kontraceptīvajai iedarbībai dažas no kontraceptīvajām tabletēm spēj regulēt tauku dziedzeru aktivitāti. Tas palīdz samazināt matu un ādas taukainību, arī pinnes. Kontraceptīvās tabletes ir efektīvas arī dzemdes un olnīcu vēža, ārpusdzemdes grūtniecības un anēmijas profilaksei. .

Nesen radītais progestīns drospirenons pēc savas darbības ir ļoti līdzīgs dabiskajam progesteronam. Kontraceptīvās tabletes, kas satur drospirenonu, ir pirmās tabletes, kas neizraisa sāls (minerālu) un šķidruma aizturi organismā, un eventuāli novērš ķermeņa svara palielināšanos; tas palīdz mazināt premenstruālo sindromu, piemēram, tādus simptomus, vēdera uzpūšanos, krūšu palielināšanos un sāpīgumu, kāju un ķermeņa tūsku. Sīkāku informāciju var iegūt šeit.